[njwa_button id="4903"] Anında Çeviri - Simultane Çeviri Kadrosuyla 360° Dil Hizmetleri
05330534554 [email protected]

Anında çeviri nedir?

Anında çeviri, sektörüyle içli dışlı olmayan müşterilerin simultane çeviri veya eşzamanlı çeviri hizmetini basitçe ifade etmek için kullandığı bir ifadedir (diğer bir ifade de eş zamanlı yapılan çeviri şeklinde karşımıza çıkıyor). Anında çeviri hizmeti sırasında yetkin bir simultane tercüman, konuşmacının ifadelerini etkin dinleme, kavrama ve yeniden yapılandırarak başka bir dile aktarma görevinden sorumludur.

Eskiden genellikle büyük ölçekli kongre ve konferanslarla şirket toplantılarında kullanılan bu çeviri yöntemi daha fazla dil konuşulduğunda uluslararası toplantılarda kullanılır.

Anında Çeviri Süreçleri Nelerdir?

1- Konuşmacı bir mikrofon veya çıplak sesle konuşmasını doğal akışında gerçekleştirir.

2 – Konuşma dili, ses geçirmez bir kabinde kulaklık aracılığıyla dinleyen bir tercümana aktarılır.

3 – Tercüman, kablosuz kulaklıklar aracılığıyla aynı anda çeviri yapar. Bu, delegelerin, sunum yapan kişi onlarla doğrudan kendi ana dillerinde konuşuyormuş gibi gerçek zamanlı olarak ne söylendiğini anlamasına olanak tanır.

Anında Çevirinin Avantajları

Adından da anlaşılacağı gibi, anında çeviri gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Tercüman için herhangi bir duraklama gerekmediğinden, hem delegeler hem de konuşmacı için sorunsuz bir deneyim sağlar. Ek olarak, eşzamanlı çeviri birden fazla dile hitap edebilir ve delegelere işlemleri tercih ettikleri dilde izleme seçeneği sunar. Eşzamanlı çeviri sadece mevcut konferansa bir hizmet sağlamakla ilgili değildir – konferanslara yepyeni pazarlar açabilir ve daha da önemlisi yeni delegeleri çekebilir ve katılımı artırabilir.

Anında Çeviri için Simultane Sistem

Anında çeviri gerektiren bir etkinlik düzenlemek simultane çeviri sistemleri gerektirecektir. Sadece birkaçını belirtmek için mikrofonlara, kulaklıklara, alıcılara ve kabinlere ihtiyacınız olacak. Tecrübeli etkinlik organizatörleri bile tam olarak hangi çeviri ekipmanının gerekli olduğunu bilmek zor olabilir. Bu yüzden, herkese yardımcı olmak için, bilmeniz gereken her şeyi kapsayan simultane sistem kiralama yazımızı okuyabilirsiniz.

×

Merhaba!

Talebinizi hemen iletin.

× WhatsApp