05330534554 [email protected]

Simultane sistem kiralama, nitelikli simultane çeviri hizmetlerinde en kritik unsurlardan biri olan simultane sistemlerini bizlere ulaştırarak projelerin verimliliğine büyük katkı sağlar.

Tüm etkinlikleriniz için infoport sistem kiralama hizmeti avantajlarından tercüman kulaklık hizmeti avantajlarına kadar tüm çeviri ekipmanlarını Lingopia simultane sistem güvencesi ve kalitesiyle sunuyoruz. Geniş çeviri ekipmanı portföyümüzde çeviri case’lerinden ve kabinlerden RF tercüme sistemlerine, kablosuz alıcılardan kulaklıklara kadar geniş bir kataloğumuz var.

Simultane Sistem Kiralama Hizmetimizde Önemli Cihazlar

Simultane sistem kiralama söz konusu olduğunda bu sistemlerin bileşenlerini ince ayrıntılarına kadar bilmek önemli. Önce size bu bileşenleri tanıtalım.

 • Simultane tercüman ünitesi, tercüman kulaklığı ve tercüman mikrofonu için ses bağlantılarının bulunduğu elektronik bir cihazdır. Birden fazla tercümanın görev yaptığı etkinliklerde, ne kadar tercüman varsa o kadar ünite olmalı ve hatta bu ünitelerin yedekleri de bulundurulmalı.
 • Simultane sistem kiralama aşamasında çeviri konsoluna gelirsek, bu konsolda diller arasında geçiş yapmak, kulaklık ses seviyesini ve bas/tiz seviyesini ayarlamak ve ayrıca mikrofonu geçici olarak kapatmak için çeşitli düğme ve anahtarların bulunur ve bunlar, simultane çeviri hizmetini önemli ölçüde kolaylaştırır. (örneğin ses kesme veya mute düğmesi)  

Tercüman Kulaklık Hizmetinin İncelikleri ve Mikrofonlar

 • Profesyonel kulaklıklar, simultane çeviri hizmeti sunan her tercümana ses teknisyenleri tarafından sağlanan ses taşıma araçlarıdır. Her tercüman, profesyonel bir kulaklıkla çalışmalıdır. Ayrıca Sennheiser gibi markaların aynı anda gürültü engelleme imkanı da sağlayan kulaklıkları tercüman kulaklık hizmeti aracılığıyla tercih edilebilir. Birçok profesyonel konferans tercümanının seyahat ettikleri kendi kulaklıkları vardır. Kulaklık üreticilerinin en iyi ses iletimi sağlayan ve simultane çeviri için özel olarak tasarlanmış kulaklık modelleri üretmeleri gerekir.
 • Tercüman mikrofonları, konuşmacının mesajını alıcılara iletmek için kullanılır. Mikrofonu kullanmak kadar düzeneğini kurabilmek de önemlidir. Tercümanın mikrofona fazla eğilmemesi ya da mikrofondan fazla uzakta durmaması gerekir. Tercüman mikrofonları için 3 ana seçenek vardır. Şimdi bu seçenekleri inceleyelim:
 1. Kulaklığa entegre edilen mikrofonlar, ilk mikrofon çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Mikrofon kulaklığa özel esnek bir deveboynu kol ile takılır. En iyi ve en uygun seçenek olarak tercih edilir. Başınızı hareket ettirirken tercüman ağzı ile mikrofon arasındaki mesafe değişmez.
 2. Konsola entegre edilen mikrofonlar da tercüman kulaklık hizmeti sürecinin bir parçası olabilir. Bu mikrofonlar, müthiş ses alma özellikleri sayesinde makul bir seçenektir fakat daha az kullanışlı olarak görülür. Bu mikrofon, tercüman konsolunun üst tarafında ve eğilerek kullanılabilen bir cihazdır.
 3. Bağımsız masaüstü mikrofonu son seçeneğimiz olarak karşımıza çıkıyor. Tercüman masasına yerleştirilmiş ve konsola kablo ile bağlanan ayrı bir mikrofon çeşididir ve simultane çeviri eğitimlerinde de tercih edilir.
 • Simultane çeviri hizmetlerinde delegeler için kablosuz alıcılar da kullanılır.
 • Simultane çeviri kabinindeki diğer ekipmanlar, uygun aydınlatma, havalandırma fanları, sandalyeler içermeli ve ayrıca internet ve güç bağlantılarını içerir.

Simultane sistem kiralama hizmetlerinde, b sıraladığımız ekipmanlar sayesinde hoparlörlerin mikrofonlarından gelen ses, tercümanların kulaklıklarına iletilir. Sonrasında simultane çeviri mikrofonlarından iletilen tercüme, kablosuz bir vericiye ve her delegenin sahip olduğu alıcılara ve kulaklıklara iletilir.

Simultane Sistem Kiralama Hizmetinde Bosch Farkı

Bünyemizde kullandığımız Bosch konferans sistemleri farkını, çeşitli konferans gereksinimleri için kapsamlı bir yaklaşım ile gelişmiş, güvenilir ve kullanımı kolay çözümler sunarak ortaya koyuyor. Bosch, onlarca yıldır konferans alanında önemli bir etkiye sahip ve sistemleri bizim gibi çeviri şirketlerine birçok önemli avantaj sunuyor. Bosch konferans sistemleri, çeşitli simultane hizmet ortamlarına ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çok çeşitli konferans sistemleri sunar. İster küçük bir toplantı odası, ister büyük bir konferans salonu veya çok uluslu bir zirve olsun, Bosch farklı kurulumlara uyum sağlayabilen geniş ölçekli çözümler sunar. Bu uyarlanabilirlik, müşterilerin işlevsellik veya kaliteden ödün vermeden kendi özel ihtiyaçları için doğru sistemi bulabilmelerini sağlar. Bu sistemlerin içinde bir de Bosch kulaklık çeşitleri yer alıyor. Şimdi onlardan bahsedelim.

Bosch Kulaklık Çeşitleri Özellikleri

Bosch’un konferans çevirisi için çeşitli kulaklık seçenekleri var, bu seçenekler tercüman kulaklıkları, hafif kulaklıklar, kulaklık yastıkları ve indüksiyonlu boyun bantları ana başlıkları içinde çeşitli farklı tür cihazları içeriyor. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Bosch kulaklık çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bunların yanında, özel ihtiyacınıza göre simultane sistem hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz ve bu alana da meraklıysanız Uluslararası Konferans Tercümanları Birliği’nin bu adresten web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Simultane Sistem Kiralama Lingopia’da Nasıl Sağlanır?

Simultane sistem kiralama, hizmetlerini sizler için burada zengin altyapılı bir şekilde sağlıyoruz. Simultane sistem kiralama, canlı veya yüz yüze sağlanan simultane çeviri hizmetlerinde veya etkinliklerde birden fazla dilde iletişimi sağlamak adına elzem. Kaliteli bir simultane sistem kiralama hizmeti için güçlü bir teknolojik altyapı şart. Lingopia, yüksek kaliteli ses ve görüntü iletimini sağlamak adına müşterilerine güvenilir bir altyapı sunar. Gelişmiş ekipmanların düzgün ses ve görüntü iletimi için gerekli olduğunun farkındayız. Bize göre kaliteli bir hizmetin anahtarı, profesyonel ve deneyimli tercümanlarla iş birliği halinde çalışmak. Farklı konularda uzmanlık gerektiren etkinlikleriniz için en uygun tercümanları seçiyoruz.

Ayrıca, Lingopia ekibi olarak çeşitli dil seçenekleri sunarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun hizmet sağlıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş hizmetler sunmaktan gurur duyuyoruz. Simultane sistem kiralama sürecimizi profesyonellik ve açık iletişim ile yürütüyoruz. Sizin toplantı, konferans ya da eğitim gibi simultane çeviri gerektiren organizasyonlarınız için en ideal simultane çeviri ekipmanını sunuyoruz.

Kalite Kontrol Süreci ve Müşteri Memnuniyeti

Lingopia olarak, hizmetimizin kalitesini sağlamak adına düzenli olarak kalite kontrol süreçleri uyguluyoruz. Ses kalitesi, çeviri doğruluğu ve iletimin kesintisizliği gibi unsurları düzenli olarak kontrol ediyor ve gerekli iyileştirmeleri yapıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı herhangi bir sorunda hızlı ve etkili müşteri desteği de sağlıyoruz. Kullanıcı memnuniyeti odaklı yaklaşımımızın en az hizmetimiz kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Simultane sistem kiralama hizmetimiz kapsamında sunduklarımız:

 • Taşınabilir vericiler
 • RF-konferans tercüme sistemleri
 • Kablosuz alıcılar ve tercüman kulaklık ekipmanı
 • Ekipman kurulumu ve takibi için yerinde teknisyenler
 • Soru-cevap oturumlarını yöneten teknisyen ekibi
 • Çeviri ve teknik ekipman koordinatörü

Simultane Çeviri Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Simultane çeviri ekipmanları, simultane çeviri sistemlerini oluşturur. Bu ekipmanların nasıl çalıştığını anlamak hem çeviriye ihtiyacı olan sizlere yol gösterecek, hem de bize kiralama hizmetimizi detaylandırma fırsatı verecek. Gelin birlikte bakalım.

Konuşmacı dinleyicilere hitap ederken tercümanlarımız hedef dile tercüme sırasında ses izolasyonu yapılmış bir kabinde otururlar. Çok dilli etkinliklerde her dil çifti için ayrı bir kabin gerekir. Kabinler genellikle salonun yan veya arka tarafına yerleştirilir. Simultane çeviri hizmetine ihtiyaç duyan dinleyiciler tercümanları alıcılarla çalışan hafif ve kablosuz dinleme cihazlarıyla iki veya daha çok kanaldan birini seçerek dinlerler. Simultane çeviri, kompleks simultane çeviri ekipmanlarından oluşan bir süreçle sağlandığından, çevirmenler toplantı veya etkinlikten yarım saat önce etkinlik mekanına ulaşıp kabine girerek teknik ekiple birlikte prova yaparlar. Tercümanlarla aynı dili konuşan teknisyenlerin kendileriyle ilgisiz sorunlarda bile hızlı çözümler sunması krizleri önlemede önemlidir.

Ses teknisyenleri, ekipmanı kurmaktan, test etmekten ve toplantı veya etkinlik süresince izlemekten sorumludur. Toplantı veya etkinlik sona erdiğinde, teknisyenlerimiz tüm ekipmanlara söküp uygun saatlerde taşır.

Simultane Çeviri Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Simultane çeviri hizmeti aldınız ve konferans gününüz geldi. O gün, aklınızda bulundurmanız gereken önemli noktaları sizin için derledik.

 • Alıcılarınızı ve kulaklıklarınızı her zaman konferans başlamadan alın, aksi takdirde konferans sırasında zamanla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Büyük konferanslar için bazı konferans organizatörleri, yalnızca gün veya konferans süresince alacakları kimlik belgeniz karşılığında size bir alıcı verir. Etkinlik sırasında kullanmanız gerekme ihtimaline karşın, yanınızda alternatif bir kimlik belgesi bulundurun.
 • Kulaklığınızı ilk kez açtığınızda asla tam ses seviyesini kullanmayın. Simultane tercümanlar profesyoneldir ve mikrofon kullanmayı bilir, ancak yüksek ses seviyeleri işitme duyunuza geçici zararlar verebilir.
 • Aynı şey tercümanlar için de geçerli. Canlı bir mikrofona asla dokunmamalı veya vurmamalısınız. Mikrofona dokunmanız ya da vurmanız, sizi dinleyen kişiler için ciddi bir sağlık tehlikesi yaratabilir.
 • Dillerinizin hangi kanalda olduğuna dikkat edin. Genellikle kanallar numaralandırılır ve kanal tahsisi ya simultane tercüme kabinlerinde ilan edilir ya da konferanstan önce duyurulur.

Online Çeviri İçin Simultane Çeviri Çözümleri

Konferanslar, yıllık toplantılar, kongreler, seminerler ve sunumlar yüz yüze gerçekleştirilmek zorunda değil. Her çeşit organizasyonunuz için simultane sistem kiralama ve tercüman atama hizmeti sunuyoruz. Son derece yetkin ve alan uzmanlığına sahip meslektaşlarımızı geçmiş iş dökümlerini inceleyerek seçebilirsiniz. Zoom çeviri modülü pandemi döneminde kaçınılmaz hale gelse de, normalleşme döneminde fiziksel etkinliklerin yeniden artacağı da düşünülüyor. Çeviri, simultane çeviri ekipmanları ve sistem kiralama hizmetlerimizi kalite güvencesiyle sunuyoruz. Bize WA veya teklif sayfamız üzerinden ulaşın, teklifimizi bir saat içinde gönderelim!

Neden bizimle çalışmalısınız?

Simultane sistem kiralama hizmetini, çözüm ortaklarımızdan aldığımız rekabetçi fiyatlarla sözlü çeviri hizmeti paketi şeklinde sunmamız tercüman+teknik ekip verimliliğini sağlıyor. Lingopia’nın üst düzey simultane sistem ekipmanı sağlayıcılarıyla İstanbul’un hem Anadolu, hem Avrupa yakalarının yanı sıra Ankara ve Antalya illerinde stratejik iş birlikleri bulunuyor. Her tür etkinliğe yönelik profesyonel tercüman kulaklık hizmeti ve infoport sistem kiralama gibi çözümler sunuyoruz. Simultane sistem ekipmanımız eski sistemler gibi analog değil, dijital; hafif ve şık görünümüyle öne çıkıyor. Konferans çevirmenliği sektöründe bilinen uzmanlığımızla sunduğumuz birinci sınıf simultane çeviri ekipmanları hizmetleri en yetkin çevirmenlerle en iyi ses kalitesine ulaşmanızı mümkün kılar.

Lingopia, İstanbul’daki en büyük simultane sistem sağlayıcılarından biri. Küçük, orta ve büyük toplantılar için simultane sistem kiralama doğru yönlendirmeyi yaparak bütçenizi koruyoruz. Lingopia olarak, simultane sistem kiralama hizmetinin kaliteli ve farklı bir şekilde sağlanması için teknoloji, profesyonellik, çeşitlilik, özelleştirme, kalite kontrolü ve müşteri desteği gibi çeşitli faktörleri bir araya getiriyoruz.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp