05330534554 [email protected]

Web sitesi tercüme hizmeti, internet üzerinden yabancı müşterilerine ulaşmak veya insanlara belirli hizmetler sağlamak isteyen bütün şirketlerin yaptırması gereken çeviridir. Günümüzde internet kullanımının, bir lüksten olmaktan çıkıp şarta dönüştüğünü görüyoruz. Hayatta birtakım başarılar kazanmak isteyen kişinin iletişim kurabilmesi ve network yapabilmesi için en verimli yol budur. Bu nedenle hayatta kalmak isteyen şirketlerin ve firmaların bir web sitesine sahip olmaları çok önemlidir. Web siteleri, müşterilerin telefonlarını kullanarak bile şirket hakkında bilgi alabilmesini sağlayacaktır. Amacınız insanlara bir ürün satmak yerine onları eğitmek, bilgi vermek olabilir. Onlara ilgili olduğunuz alan ile ilgili güncel bilgileri vermek istiyor olabilirsiniz. Bu durumlarda da bunu yapabileceğiniz, en fazla insana ulaşım sağlayabileceğiniz yolların en verimlisi web sitesi kullanımı olacaktır.

Web Sitesi Tercüme Hizmeti ve Önemi

Yukarıda web sitesi sahibi olmanın öneminden bahsettik. Ancak eğer web siteniz sadece bir dilde hizmet veriyor ise ulaşabileceğiniz insan ve olası müşteri sayınız sınırlı olur. Web sitesi yalnızca Türkçe olan bir şirket, başka bir dil konuşan insanlar ile internet üzerinden iş yapamayacaktır. İnsanlara ulaşabilmek için web sitesi tercümesi yaptıran şirketin olası müşteri sayısı artar. Web sitesi tercümesini ne kadar çok dile yaptırırsanız o kadar çok insana ulaşırsınız. Aynı şekilde insanlara bilgi veya güncel haber veren, onları eğiten web sitelerinin de günlük tıklanma sayısı artacaktır. Bu tür hizmet veren web sitelerinin kazancı, aldıkları tıklanma üzerinden olacağından onlar için web sitesi tercümesi yaptırmak daha önemlidir bile diyebiliriz. Alınan çeviri hizmeti şirkete kar olarak yansıyacaktır.

Web Sitesi Tercümesi Hangi Dillerde Yapılır

Web sitesi tercümesi yaptırmak istenecek diller, siteleri en çok kullanacak kişilerin konuştukları diller olacaktır. Yapılması gereken ilk şey, hedef kitlenin tespitidir. Bu şekilde sitenizin hangi dillerde hizmet vermesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinde en çok kullanılan dillerde de hizmet vermeniz yararınıza olacaktır. W3techs sitesinin yaptığı bir araştırmada, internet üzerindeki içeriklerin yüzde 60’ının İngilizce olduğu ortaya çıkmıştır. İngilizceye çevrilmiş bir sitenin tıklanma sayısının artma oranı daha az kullanılan dillere göre çok daha fazla olacaktır. İngilizceden sonra en çok kullanılan diller arasında sırayla; Rusça, İspanyolca, Türkçe, Persçe, Fransızca ve Almanca bulunur.

We sitesi tercüme hizmeti alırken yerelleştirmenin önemini dikkate almak gerekir.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp