Hizmetlerimiz

Dile dair tüm hizmetleri yetkin isimlerle sunuyoruz.

Yazılı Çeviri, sözlü çeviri ve diğer dil hizmetlerimiz ile taleplerinizi en hızlı şekilde karşılıyoruz.

Yazılı Çeviri, Lingopia’nın en iddialı olduğu çeviri hizmeti türü. Üç konferans tercümanı ortak tarafından kurulan çeviri ajansımız “Verba volant scripta manent” sözünün hakkını vermek yüzlerce çevirmeni teste tabi tutup özel bir editör kadrosu oluşturup çeviri kalitesini anlık olarak takip ediyor.

Sözlü çeviride ise sadece alan yetkinliği olan ardıl çevirmen ve simültane çevirmen grubumuzla hizmet sunuyoruz. Simültane çevirmen CV’lerini müşteri onayına sunuyor ve proje devamlılığını esas alıyoruz.

Sektör bazlı terim listeleri oluşturmak hem yazılı çeviri, hem de sözlü çeviri için en sevdiğimiz faaliyetlerden biri. Kurumsal destek ve profesyonel çeviri hizmeti almak isteyen müşterilerimizde bir adım öteye geçip müşteri terim yönetimi ve müşteri stil yönetimi de uyguluyoruz.

Diğer hizmetlerimiz kapsamında deşifre hizmeti, sunuculuk/MC hizmeti, web tasarım çözümleri ve SEO odaklı içerik yazma hizmetleri sunuyoruz. Hizmetlerimizi aşağıdaki tablolar ve ilgili sayfalar üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Yazılı Çeviri

Yazılı çeviri, çeviriden ibaret değildir ve 21. yüzyılın çeviri ajansı için çeviri altyapısı kritiktir. Yeminli tercüme hizmeti istenen veya tekrara dayalı birçok içeriği en uygun ücretlerle çevirirken binlerce, hatta milyonlarca okura ulaşacak kurumsal metinlerinizi ise kıdemli editörlerimizle baştan sona okuyoruz. Yazılı tercüme hizmetlerinde müşterilerimizi çeviri belleği, terim yönetimi, stil yönetimi gibi konularda aydınlatıyoruz.

Yeminli Tercüme

Lingopia, bu kategoride en çok talep edilen şablona dayalı belgelerin çevirisinde çeviri algoritmalarını ve modellerini kullanıyor. İşi makinelere emanet etmediğimiz için de “ham çeviriyi” deneyimli çevirmeniz kontrol ediyor. Hibrit Çeviri kapsamına girmeyen yeminli tercüme  metinlerini ise Plus ve Profesyonel tarifeleriyle sunuyoruz. Her halükarda müşteri memnuniyeti ve sınırsız kontrol garantisi sağlıyoruz.

Sözlü Çeviri

COVİD-19, bir simültane tercümanın değişmez mekanı büyük otel lobilerini ekranlara dönüştürdü. Simültane ve ardıl tercümanlarımız hızlı internet bağlantısı ve iyi bir organizasyon gerektiren bu hizmeti artık daha çok evlerinden sunuyor. Simültane çeviri talepleriniz için Lingopia’ya ulaşın, teknik altyapının yanı sıra en iyi çevirmenleri geçmiş iş deneyimleriyle birlikte sunalım.

Deşifre

Deşifre hizmeti görüntü/ses kaydı çözümleme ve metne dönüştürme işlemidir. Televizyon, radyo kayıtları, seminer, konferans, eğitim progra
mı, röportaj ve toplantı gibi etkinliklerden elde edilen ses kayıtlarını kapsar. Tüm deşifre hizmeti taleplerinizi, sürekli iş birliği yaptığımız serbest zamanlı 10 kişilik uzman ekiple karşılıyoruz. Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça gibi dillerde deşifre hizmeti sunabiliyoruz.

Lokalizasyon

Lokalizasyon veya Yerelleştirme reklam çevirisi, arayüz çevirisi, oyun çevirisi gibi birçok içerik türünü kapsayan ve mesajların hedef coğrafyaya özgü kültürel özellikleri dikkate alarak başka bir dile aktarma veya uyarlama hizmetidir. Lokalizasyonun amacı, kaynak metnin yaratıldığı kültür veya dil kurallarından bağımsız olarak içeriğin hedef dile özel yaratıldığı hissini vermektir. Yerelleştirme, bir ürünü tamamen yeni bir bölgeye sunma sürecini tanımlar. 

Tercüme Hizmetini Neden Tarifelerle Almalısınız?

Yazılı çeviri hizmetlerimizde sunduğumuz üç önemli avantaj:

Eko Çeviri, şablon halindeki veya çok tekrarlı dosyalarda gerçek anlamda bütçe dostudur.

Plus Çeviri, şansı iyi bir çevirmene veya çeviri bürosunun inisiyatifine bırakmamanızı sağlar. Editör kontrolünü hissedersiniz.

Profesyonel Çeviri, özel bir iletişim ajansıyla çalıştığınızı hissettirir; size özel stil kılavuzu, terim yönetimi ve editör kontrolü sunar!

Neredeyse 7/24 buradayız 🙂

OFİS ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

09:00-20:00 (haftanın her günü)

Adres

Suadiye, Ark 399, Bağdat Cad. No: 1, 34728 Kadıköy/İstanbul

 

× İletişim