Simultane kabin veya tercüman kabini nedir?

Simultane kabin, yaklaşık iki metreye iki metre boyutlarında ses geçirmez sistemlerdir. Tercüman, genellikle başka bir tercümanla birlikte bu kabinde yer alır. Çeviri kabinlerinin hem kalıcı hem de mobil versiyonları mevcuttur.

Bir simultane kabin içinde bulunan tercüman üniteleri çeviri çıktısını dinleyicilere göndermek için radyo dalgalarını kullanır. Dinleyicilerse konuşmacıyı ana dillerinde dinleyebilmeleri için kulaklıklarla donatılmış çok kanallı alıcılardan istifade eder.

Simultane tercüman kabini, tercüman kulaklığı ve tercüman mikrofonu için ses bağlantılarının da yapıldığı bir ekipman olarak birden fazla tercümanın rahatça çalışabileceği büyüklükte olmalıdır.

Tercümanlar için en uygun çalışma koşullarını sağlamaya çalışıyoruz. Tercüman kabinleri ses yalıtımı sağlamak için kullanılır ve tercümanların işlerini dış kaynaklardan gelen gürültülere müdahale etmeden verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar.

  • Tam boy veya masa üstü kabinler mevcuttur
  • 2 veya 3 tercüman için rahat.
  • ISO-4043 uluslararası standardını aşan optimum ses yalıtımı .
  • Çalışma yüzeyi, gürültüsüz havalandırma ve aydınlatma.

Kabin çerçevesi hızlı bir şekilde monte edilebilir/demonte edilebilir, ardından depolama/nakliye kutularına yerleştirilebilir. Konferans Kiralama teknik destek ekibi, kabin montajını yapacak, kabin içindeki tercüme sistemlerini kuracak ve tercümanların rahat ve tercüme ekipmanı konusunda tam eğitimli olmalarını sağlayacaktır .

Ana konferans salonuna tercüman kabinleri kurmak mümkün değilse, uzaktan tercüme hizmeti verebilir ve tercümanların konuşan kişiyi görmeleri için kabinleri video monitörlü uzak bir yere kurabiliriz.

Tercüman ve teknik ekipman hizmetlerini birlikte almak daha uyumlu bir çeviri hizmetini mümkün kılacaktır.

Etkinliğiniz için nitelikli tercümanlara mı ihtiyacınız var? Bilgi için bizimle iletişime geçin.

× İletişim