05330534554 [email protected]

“Zoom Türkçeye Çevirme” imkanını arıyor veya “Zoom uygulaması nasıl Türkçeye çevrilir?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız doğru sayfadasınız. Profesyonel çeviri hizmetleri sunan Lingopia, teknolojik gelişmeleri de takip edip okurlarını bilgilendiriyor. Zoom üzerinden simultane çeviri ihtiyacı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Pandemi ile birlikte sıkça kullanılan Zoom uygulamasının Türkçe versiyonu merakla bekleniyor. Ancak şirket ürün lansmanının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bu konuda bir aksiyon almış değil.

“Zoom uygulaması nasıl Türkçeye çevrilir?” sorusunun cevabını çok sayıda Türk kullanıcı merak ediyor.

Aşağıdaki dil değiştirme açıklamaları Zoom sitesinin İngilizce sayfasından alınıp Türkçeye çevrilmiş olsa da birçok forumda da belirtildiği gibi Zoom Türkçeye Çevirme seçeneği maalesef henüz bulunmamaktadır. Yani Zoom şirketi Türkiye’deki kullanılar için, Mart 2021’de bile ara yüzünün Türkçe versiyonunu sunmamış durumdadır. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak dil değiştirme ayarlarını sizin için Türkçe’ye tercüme ettik ve Zoom’u Türkçe kullanabilmeniz için YouTube videoları dahil önerilerde bulunduk.

Zoom’da dilinizi değiştirin

Genel Bakış

Zoom istemcinizde ve Zoom web sitesinde Zoom tarafından görüntülenen dili değiştirebilirsiniz. Zoom istemcileri için aşağıdaki diller desteklenmektedir:

 • Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel)
 • İngilizce
 • Fransızca
 • Almanca
 • İtalyanca
 • Japonca
 • Korece
 • Portekizce
 • Rusça
 • İspanyolca
 • Vietnamca

Android ve iOS istemcilerinde, Zoom’un dili varsayılan işletim sistemi dili tarafından belirlenir. 

Yönergeler

 1.  Windows görev çubuğunda ^ öğesini seçin.
 2. Bildirim tepsisindeki Yakınlaştır simgesine sağ tıklayın.
 3. Dilleri Değiştir’in üzerine gelin.
 4. İstenilen dili seçin.

Zoom yeniden başlatılacak ve yeniden oturum açmanız gerekecek.

Zoom.us, varsayılan tarayıcı dilinizde otomatik olarak görüntülenir. Ancak, gerekirse dili değiştirebilirsiniz.

 1. Zoom.us adresinde herhangi bir sayfanın en altına gidin.
 2. Dil  yazan yerin altında açılır menüyü tıklayın.
 3. Dilinizi seçiniz.
 4. Sayfa dili belirlediğiniz dile anında dönüşecektir.

Zoom hesabınızda oturum açarken zoom.us adresinde dilinizi değiştirirseniz, profilinizde de otomatik olarak değişecektir. Bununla birlikte, profilinizin ve hesap ayarlarınızın web’de Zoom’da oturum açtığınızda her zaman belirli bir dilde görüntülenmesini istiyorsanız, profilinizde bir dil ayarlayabilirsiniz. 

Profilinizdeki dili değiştirmek için:

 1. Zoom web portalında oturum açın ve Profilim’e gidin.
 2. Language yazan yerin yanında Edit’i tıklayın.
 3. Açılır menüden dilinizi seçin.
 4. Save Changes’i (Değişiklikleri Kaydet) tıklayın.

Zoom Türkçeye Çevirme Çözümü

Zoom uygulamasını Türkçe kullanmak için Google’ın gözde ürünlerinden biri olan Google Lens uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlatan “Zoom Meeting Nasıl Kullanılır? Zoom Uygulaması Dil Değiştirme” videosuna buradan ulaşabilirsiniz. Yine benzer bir uygulamayı “zoom türkçeye çevirme / zoom türkçeye nasıl çevrilir / zoom türkçe kullanım / zoom Türkçe yapma” videosu ile de görebilirsiniz.

Zoom Üzerinden Çeviri Hizmeti

Lingopia, pandemiyle birlikte iptal edilen fiziksel toplantı, kongre ve konferanslardaki çeviri hizmetini tek tuşla ev ve ofisinize taşıyor! İngilizceden Koreceye tüm dillerde simultane tercümanları Zoom çeviri platformu üzerinde bir araya getirip en uygun sözlü çeviri çözümlerini sunuyoruz. Bize hemen ulaşın!

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp