05330534554 [email protected]

Türkçe-İngilizce çeviri, Lingopia’nın en güçlü olduğu çeviri hizmetlerinden biridir. İngilizce, Çinceden sonra Dünya’da en çok konuşulan dil konumundadır. Uzmanlara göre Çincenin en çok konuşulan dil olmasının en büyük sebebi Çin’in nüfusunun çok fazla olmasıdır; genel olarak baktığımızda ise en yaygın kullanılan dil olarak karşımıza yine İngilizce çıkar. Ana dili İngilizce olmayıp İngilizce bilen insanların sayısı yaklaşık 750 milyondur. İngilizce, günümüzde lingua franca (farklı dilde konuşan insanların iletişim kurmak için kullandıkları ortak dil) haline gelmiştir.

Türkçe-İngilizce Çevirinin Önemi

Türkçe-İngilizce Çeviri, Türkiye de dahil olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesinde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biridir. Birleşmiş Milletler gibi birçok kurumun resmi dili İngilizcedir. Medya, teknoloji, eğitim gibi birçok alanda ve sektörde en çok kullanılan dil olma özelliği taşır. Nicelik bakımından bu kadar çok ihtiyaç duyulan bir hizmet olan Türkçe-İngilizce Çeviri için, nitelik bakımından kimi zaman kaliteli bir hizmet sunulmamaktadır. İngilizce bilen herkesin Türkçe-İngilizce Çeviri yapabileceği gibi yanlış bir düşünce algısına kapılan bazı şirketler tarafından birçok müşteri mağdur edilmektedir.

Türkçe-İngilizce Çeviri ve İhracat

İster ihracata yeni adım atın, ister bunu bir süredir yapıyor olun, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ihraç etmenin işletmenize getirebileceği sayısız fayda bulunuyor. Ancak, sizin de kabul edeceğiniz gibi, zaten yorucu olan ihracat süreci dil bariyerleriyle bazen iyice bunaltıcı hale gelebilir. İşte bu noktada iyi bir Türkçe-İngilizce çeviri veya yerelleştirme hizmeti, ihracat yolculuğunda önemli bir rol oynar. Hizmetinizi veya ürününüzü ihraç etmek istediğiniz ülke farklı bir dil veya lehçe konuşuyorsa, İngilizce bilgisi olsa bile genellikle o dilde satın almak isteyeceklerdir. Araştırmaya göre, tüketicilerin% 70’inden fazlasının kendi dillerinde bilgi içeren bir ürün veya hizmeti satın alma olasılığı daha yüksek. Ancak, uygun çeviri fiyatları bulma kaygısıyla daha Türkçe-İngilize çeviri hizmetini layıkıyla alamayan müşterilerin ihracat yolculuklarında büyük sıkıntılar yaşayabildiğini görüyoruz.

Türkiye’den İngiltere ve ABD’ye en büyük ihraç kalemleri olan tekstil ve giyim, motorlu taşıtlar, endüstriyel makineler ve elektronik sektörlerinde faaliyet gösteren işletme ve şirketler yazışma, sözleşmeler, satın alma anlaşmaları, lojistik ve teslim prosedürleri gibi birçok konuda Türkçe-İngilizce çeviriye ihtiyaç duyuyor. Lingopia acil çeviri gerektiren belgelerde de gizli, güvenli ve doğru çeviri hizmeti sunar.

Türkçe-İngilizce Çeviri ve Eğitim

Bugün İngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkelerde 1.5 milyonun üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaşıyor. Paterson, New Jersey, Staten Island, Long Island ve Brooklyn, NY ve Philadelphia, Montreal ve Toronto ve Londra büyük Türk toplulukların ikamet ettiği yerler. Yurtdışında İngilizce konuşulan ülkelerde yaşayan bu bireyler üniversite transkripti ve diploma çevirisi, ikametgah belgesi çevirisi, vizeleri, vekaletname çevirisi (ya da vekaletname tercümesi), evlilik belgesi çevirisi gibi Türkçe-İngilizce çeviri taleplerinde bulunabiliyor. CV çevirisi ise daha iyi istihdam fırsatları arayan göçmenler için zaruri hala gelebiliyor.

Türkçe-İngilizce Çeviri Hizmetlerini Nasıl Sunuyoruz

Türkçe-İngilizce çeviri sunulmuş belgelerin mevzuat ve iş standartlarını karşılaması için gerekli tüm evrak işleri için profesyonel bir Türkçe çeviri hizmeti şarttır. Türkçe-İngilizce çeviri talepleriniz için ücretsiz bir fiyat teklifi almak için üst menüyü kullanarak dosyanızı yükleyin. Birçoğu tekrara dayalı bu belge türlerinde çok uygun çeviri fiyatları vermemizi sağlayan Hibrit Çeviri tarifesini ve diğer tarifeleri inceleyin. düşük çeviri oranlarımızın ayrıntılı bir tahmini olan anında bir fiyat teklifi alacaksınız. Diğer profesyonel çeviri hizmetleriyle karşılaştırıldığında, çeviri maliyetlerimiz her bir çeviri için kelime kelime% 75 daha azdır. Diğer bazı hizmetlerin ne kadar ücret aldığını gördüyseniz, profesyonel ama makul tercümanlarımıza her zaman paranızın yeteceğini bilerek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Türkçe’den İngilizceye profesyonel çeviri hizmeti kapsamında sunduğumuz hizmetler şunlardır:

  • Tapular, tapular, boşanma belgeleri, vizeler ve göçmenlik evrakları için Türkçe yasal belge çevirisi
  • Türkçe-İngilizce otomotiv çevirisi
  • Türkçe-İngilizce doğum belgesi çevirisi
  • Türkçe-İngilizce web sitesi çevirisi
  • Elektronik açıklamalar ve kullanım kılavuzları için teknik Türkçe-İngilizce çeviri
  • Endüstriyel makine ambalajları ve kılavuzları için Türkçe-İngilizce
  • Satın alma siparişleri, muhasebe, yabancı hesaplar, emlak, kredi belgeleri ve diğer finansman evrakları için finansal Türkçe-İngilizce çeviri

Düşük Türkçe-İngilizce Çeviri Fiyatları

Yetenekli ve deneyimli çevirmen ekiplerimiz, profesyonel Türkçe çeviri hizmeti ve doğru, hızlı çeviri teslimi sunmak için beklemektedir. Çok uygun çeviri ücretlerimize ek olarak, Çeviri Hizmeti, yalnızca e-posta yoluyla teklif veren diğer çevrimiçi çeviri hizmetlerinin çoğunun aksine, bir fiyat teklifi talep ettiğinizde kişisel bilgilerinizi veya e-posta adresinizi talep etmez. Düşük bir çeviri oranı tahmini için üst menüyü kullandığınızda, bu doğrudan sitemizde sorunsuz bir şekilde gerçekleşir

Kaliteli Türkçe Tercüme Çeviri İçin 3 Tarife

Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz 3 formattan bahsedeceğiz. İstediğiniz formatı seçerek tarifenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

  1. Hibrit Çeviri: Bu tarifemizle tercüme hizmetini en uygun bütçeyle alabilirsiniz. İçeriğiniz Hibrit Çeviri için uygunsa, teklif  ve ödeme sonrasında sisteme yüklüyoruz. Daha sonra, ilgili sektör terim listesini sisteme ekliyoruz. Kendi çeviri algoritmamız sayesinde ham çeviriyi oluşturmuş oluyoruz. Tüm içerik deneyimli çevirmenimiz tarafından kontrol edildikten sonra proje tamamlanmış oluyor. Hem uygun hem kaliteli bir çeviri hizmeti istiyorsanız bu tarife tam size göre.
  2. Plus Çeviri: Plus Çeviri tarifesi ekonomik bir bütçeyle genel editör kontrolünden geçmiş bir tercüme sunuyor. İçeriğinizi, teklif ve ödeme sonrasında sisteme yüklüyoruz. İlgili sektör terim listesini de sisteme ekledikten sonra deneyimli bir çevirmen atıyoruz. 5+ yıl deneyime sahip kıdemli editörümüz, genel çeviri kontrolü yaptıktan sonra proje tamamlanmış oluyor. Plus Çeviri’yi, daha ekonomik olan Hibrit Çeviri’ye uygun ehliyet, ruhsat, diploma, vb. ‘’yeminli tercüme belgeleri’’ ve tekrara dayalı belirli dosyalar için sunmuyoruz ve siz müşterilerimizden daha çok ödeme almıyoruz.
  3. Profesyonel Çeviri: Bu tarifeyle kurumsal çeviri hizmetini dört dörtlük ve ISO 17100 standardının gerektirdiği gibi sunuyoruz. Diğer tarifelerde olduğu gibi içeriğinizi, teklif ve ödeme sonrasında sisteme yükledikten sonra teyit aldığımız müşteri terim listesini ve stil kılavuzunu sisteme ekliyoruz. Deneyimli bir çevirmen projeye atanıyor. 5+ yıl deneyime sahip kıdemli editörümüz kapsamlı editör kontrolü sağlıyor ve proje tamamlanıyor.
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp