05330534554 [email protected]

Dil öğrenmenin keyifli yollarından biri de altyazılı diziler izlemektir. Eğer Almanca öğrenmek istiyorsanız sizin için Almanca dizi önerileri derledik (ayrıca bkz. Almanca öğrenmek için 10 Netflix dizisi)

Almanca Dizi Önerileri 1. Dark

Kurgusal ama son derece sıradan bir küçük Alman kasabasında iki çocuk hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Beklendiği gibi bu durum bazı ailelerin hayatlarını tamamen altüst eder. Ancak zaman geçtikçe, bundan daha fazlası olduğu ortaya çıkıyor; aileler gizemli bir şekilde birbirine bağlı ve üyelerinin, bazılarının kendilerinin bile farkında olmadığı karanlık sırları var. Pastoral cephenin arkasında korkutucu uçurumlar açılıyor. 2017 yılında prömiyerini kutlayan ilk Alman Netflix yapımı Dark, her şeyden önce mistik estetiği ve karmaşık anlatım tarzıyla göz dolduruyor.

Almanca Dizi Önerileri 2. Charité

Berlin Charité Hastanesi dünyanın en ünlü hastanelerinden ve araştırma tesislerinden biridir. Tüberkülin 20. yüzyılın sonlarında burada keşfedildi. Keşfin tarihi anlatımı, yine hastanede çalışan yetim hemşire Ida’nın kurgusal hikayesiyle birleşiyor. İkinci sezonda ise hastanenin İkinci Dünya Savaşı’nın son yıllarındaki durumu ele alınıyor. Yine tarihi gerçekler kurgu hikayelerle karıştırılıyor.İlk kez 2017 yılında yayınlanan Charité, Alman tarihine ve tıp tarihine belgesel niteliğinden uzak bir bakış sunuyor. 

Almanca Dizi Önerileri 3. Parfüm

Aşağı Ren Nehri’nde şaşırtıcı derecede parçalanmış bir kadın cesedi bulundu. Kısa bir süre sonra araştırmacı Nadja Simon’un etrafındaki ekip, birbirleriyle sadece tuhaf ilişkileri değil aynı zamanda çılgın bir hikayesi de olan bir grup eski yatılı okul öğrencisiyle karşılaşır: Patrick Süßkind’in Parfüm adlı romanından esinlenerek okulda insan kokuları üzerinde deneyler yaptılar. Müfettişler grubun geçmişine daha yakından baktıkça aynı sakatlıklara sahip başka bir ceset ortaya çıkar. Ancak Nadja Simon bile bazı kokuların etkisinin büyüsünden tamamen kurtulamıyor. İçerisinde psikolojik detaylar da bulabileceğiniz bu dizide Türkçe ve Almanca altyazılı bir şekilde izlediğinizde Almanca kulak aşinalığı kazanacaksınız.

Almanca Dizi Önerileri 4. Stromberg

Bir sigorta şirketinin günlük ofis rutinine, başta Bernd Stromberg’in başkanlığını yaptığı hasar departmanı MZ olmak üzere bir kamera ekibi eşlik ediyor. Elbette her zaman ekibini ve özellikle de menajer olarak yeteneklerini iyi bir şekilde ortaya koymaya çalışıyor. Ancak bunu diziyi izlerken nadiren başardığını görüyoruz. Komik karakterler ve kahramanın bariz beceriksizliği ve komik aksilikleriyle birlikte bir Alman ofisindeki günlük yaşamın komedisini izliyoruz.

İngiliz dizisi The Office’in Almanca uyarlaması olarak, 2004’ten 2012’ye kadar 5 sezonda 46 bölüm yayınlandı.  

Almanca Dizi Önerileri 5. Ekstra Auf Deutsch

Ekstra İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerinde çekilmiş eğitici bir dizidir. Almanca dizide başlangıç ​​seviyesi kelime ve cümlelerin yer aldığı 13 bölüm bulunuyor. Diziyi anlamak için yalnızca temel bir kelime dağarcığına sahip olmanız gerekir.

Bir sitcom’a benzeyen bu dizide komşu ve oda arkadaşı olarak yaşayan üç genç arkadaş yer alıyor. Sorun, fazla Almanca konuşamayan Sam’in devreye girmesiyle başlar. Sadece yaygın ifadelere daha aşina olmakla kalmayacak, aynı zamanda Alman kültürü hakkında da birkaç şey öğreneceksiniz.

Almanca Dizi Önerileri 6. Nicos Weg

Almanca öğrenenler için tasarlanmış bir başka web dizisi de Nico’s Weg veya Nico’s Way’dir. Her videodan önce veya sonra gözden geçirebileceğiniz, günlük durumlara yönelik temel kelimeleri öğreneceksiniz.Her bölüm için bir gramer açıklaması, kelime listesi, transkript ve anlama alıştırmaları bulacaksınız.

Dizi, İspanya’dan Almanya’ya yeni gelen İspanyol bir adam olan Nico’yu konu alıyor. Nico vardığında pasaportu da dahil olmak üzere eşyalarını kaybeder. Hikayesi, bavulunu ve teyzesinin evinin yolunu bulmaya çalışırken devam ediyor. Yol boyunca Nico, yoluna devam etmesine yardımcı olan pek çok dost canlısı Alman’la konuşuyor.

Almanca Dizi Önerileri 7. Erste Wege in Deutschland

Bu dizi, özellikle Almanya’ya seyahat eden kişiler için günlük kelimeleri ve cümleleri kapsar. Doktor muayenehanesinde, otobüs terminalinde ve işyerinde kendinizi ifade etmenin yeni yollarını öğreneceksiniz. Diğer bölümler size bir telefon sözleşmesini nasıl tamamlayacağınızı, bir daire aramayı ve Almanca yeni arkadaşlar edinmeyi öğretecek.

Her bölüm, anlama yeteneğinizi test eden alıştırmalar içerir. Ayrıca anlamakta zorluk çekiyorsanız altyazıları açabilir veya her videonun metnini indirebilirsiniz.Bu serinin öne çıkan özelliği, yalnızca Almanca öğrenmenize yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda Almanya’ya taşınmayı planlıyorsanız ihtiyaç duyacağınız temel becerileri de öğretmesidir.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp