[njwa_button id="4903"] Blokchain Çeviri Hizmeti - Simultane Çeviri Kadrosuyla 360° Dil Hizmetleri
05330534554 [email protected]

Blockchain veya Türkçe karşılığıyla “blok zinciri” teknolojisinin popülaritesi arttıkça İngilizce dışındaki dilleri konuşan kullanıcıların ilgili içeriklere ulaşması daha da önemli hale geliyor. Bu konuda artık yerleşik çok sayıda haber platformu varken bunlar arasında 10 yılı aşan geçmişi ve Türkçe edisyonuyla Coindesk Türkiye öne çıkıyor. Blok zinciri teknolojinizi kitlelere ulaştırmak için farklı dillere çevirmek elzem. İşte bu noktada blockchain çeviri hizmeti devreye giriyor.

Blockchain Çevirisi Nedir?

Blockchain çevirisi, blockchain teknolojisini farklı dillere çevirme sürecidir. Blockchain teknolojisini daha geniş bir kitleye ulaştırmak için gereklidir. Çeviri hizmetleri, pazarlama faaliyetleri ve haberlerin dışında teknik belgelerin ve incelemelerin çevrilmesine de yardımcı olabilir. Blok zinciri teknolojisi, projenizle ilgili ilk para arzları, teknik belgeler, pazarlama materyalleri ve teknik incelemeler gibi birçok materyali ve ürünü kapsar.

Blockchain Çeviri Hizmeti Kullanmanın Avantajları

Blockchain çeviri hizmeti kullanmanın çeşitli faydalarından bahsedebiliriz. İlk olarak, dünya genelindeki daha çok sayıda paydaşa ulaşmayı sağlayan bu çeviri hizmetleri pazarlama çalışmalarına yardımcı olabilir. Müşteriler veya kullanıcılar kendi dillerinde oluşturulan projenizle etkileşime girme konusunda daha rahat hisseder.  Blockchain çeviri hizmeti kullanmanın bir diğer faydası da marka imajının güçlendirilmesi. Bu teknolojiler daha popüler hale geldikçe beraberinde rekabeti getiriyor. Blockchain çeviri hizmeti almak, rakipleriniz arasında öne çıkmanıza yardımcı olabilir ve sektörde prestijli bir yer sağlayabilir.

Blockchain çeviri hizmetleri, çok daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlamanın yanı sıra, kullanıcı tabanınızı etkilemenize de yardımcı olabilir. Bunlar için profesyonel bir blockchain çeviri hizmeti almak, son derece teknik içerik ve terminoloji içerdiklerinden hedef kitlenizle güvenli iletişim kurmanızı sağlar. Bu nedenle çeviri süreci, alanında uzman ve deneyimli profesyonel bir blockchain çeviri şirketi tarafından yürütülmelidir.

Blockchain teknolojileri alanında tercüme hizmeti sunan bir çeviri şirketi, hedef pazarınıza yönelik ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi çeviri ekibine ifade etmeniz için sizinle birlikte bir terimce (glossary) ve stil kılavuzu oluşturabilir.

Blokchain Çeviri Hizmetinde Önemli Noktalar

Blok zinciri teknolojisi henüz gelişiminin ve benimsenmesinin ilk aşamalarında. Blockchain ile ilgili kelimelerin çoğu İngilizceden türetildiği için terminoloji dünya için, özellikle de İngilizce konuşmayan hedef pazar ve lokasyonlar için yeni ve bunların birçok dile çevirisi henüz sunulmamakta veya ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu nedenle blockchain çeviri sürecinde nasıl bir çeviri süreci kullanacağınız büyük önem taşıyor.

Blockchain çeviri hizmeti seçerken, bu konuyla ilgilenen dilbilimcilerin bulunduğu bir şirket seçmek önemlidir. Ayrıca, şirket çeviri projesini kolaylıkla devreye alabilmeli ve hem çeviri sırasında hem de sonrasında size terminoloji entegrasyonu ve güncellemeler konusunda ek destek sunabilmelidir. Şirketin blockchain çevirisi konusundaki deneyimini mutlaka sorun ve onlarla çalışmaya karar vermeden önce çeviri sürecini kolaylaştırabilecek özelliklerine göz atın. Blockchain ve ilgili alanlarla ilgili geçmiş çalışmalarından örnekler isteyebilir, müşteri yorumlarına göz atabilir, hatta projenizi emanet etmeden önce kısa bir demo çeviri talep edebilirsiniz.

Son olarak, profesyonel bir çeviri şirketi, projenizin ayrıntılarına göre size birden fazla çeviri hizmeti seçeneği sunabilmelidir. Örneğin, blockchain projenizi bir dilin birden fazla lehçesine çevirmeniz gerekiyorsa, çeviri şirketi hedef lehçelerde yetkin ana dili İngilizce olan çevirmenlere sahip olmalıdır. Ya da blockchain web sitenizi çevirmeniz gerektiğinde, çeviri şirketi kitlenizde karşılık bulacak türden içerikler için tavsiye edilen yerelleştirme veya transkreasyon hizmetleri sunabilmelidir.

Dil hizmeti sağlayıcısı ile müşteri arasındaki yaratıcı hizmet odaklı bu koordinasyon, daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Bu nedenle, seçtiğiniz blockchain çeviri şirketinin ihtiyaçlarınızı anladığından ve uygun hizmet seçenekleri sunduğundan emin olun. Blockchain teknolojinizi küresel pazarlara taşımanızda API entegrasyonundan başlayarak otomasyona gereken özeni gösteren bir dil hizmetleri sağlayıcısı fark yaratan bir çeviri süreci gerektir. Elbette bu noktada lokalizasyon nedir sorusu da önemli hale gelmektedir.

×

Merhaba!

Talebinizi hemen iletin.

× WhatsApp