05330534554 [email protected]

Arapça Tercüme Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Arapça tercüme fiyatları çevirmenin uzmanlık düzeyine, sunulan çeviri hizmetine bir ek editor veya mizanpaj hizmetinin sunulup sunulmamasına göre değişiklik göstermektedir. Göçmenlik, giderek artan Arap medya kanalları, siyasi ilişkiler gibi gelişmelerden ötürü oldukça fazla Arapça tercüme talebi bulunmaktadır. Arapça çeviriye giderek artan talebin sebeplerini daha iyi anlamak için Arapça Çeviri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Arapça tercüme fiyatları hesaplanırken tercüme yapılan şirkete ve ülkeye bağlı olarak karakter ya da kelime üzerinden ücretlendirme yapılır. Çeviriyi yapacak olan şahıs, kurum veya kuruluş öncelikle metni inceleyip buna göre bir fiyatlandırma yapacaktır.

Arapça Tercüme Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Arapça tercüme fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden biri metnin uzunluğudur. Ancak hesaplama bununla sınırlı kalmaz, metnin içeriği de oldukça önem taşır. Örneğin çeviri yapılacak metin hukuki, medikal, akademik ya da teknik bir metin türü olabilir. Bu metin türlerinin her birinde farklı bir fiyatlandırma yapılacaktır. Arapça tercüme fiyatını etkileyen bir diğer faktör de çevirinin yapılacağı dildir. Dil çifti Arapça-Türkçe ise farklı, Arapça-İngilizce ise yine farklı olacaktır. Çünkü her dil için de çeviri fiyatları değişmektedir. Söz konusu Arapça gibi çok talep edilen bir çeviri dili olduğunda da yine çeviri yapılacak olan dilin hangi dil olduğu çevirinin fiyatını belirleyen önemli bir faktördür. Eğer çeviriyi yapacak olan çevirmen uzman ise daha yüksek bir fiyat talep edilebilir.

Kaliteli Tercümenin Önemi

Bazı kuramcılar tarafından ‘yeniden yazım’ olarak da adlandırılan çeviri, en az kaynak metin kadar önemlidir. Çünkü hedef dilde metin adeta yeniden yazılır. Burada da kaliteli tercümenin önemi devreye girer. Kaliteli tercüme yapılması için en önemli unsurlar ise kaliteli bir çevirmen ve kaliteli bir şirkettir. Uzman çevirmenler çeviri ve kültür edincine sahip şahıslardır. Ayrıca çeviri bittikten sonra da detaylı bir şekilde incelenir. En ufak bir hatanın bile düzeltilmesi gerekir çünkü hatalı bir çeviri hangi alanda olursa olsun birçok kişiyi mağdur edebilir. Özellikle medikal çeviri, hukuk çevirisi gibi teknik terim bilgisi gerektiren alanlarda hata payına asla yer yoktur. Siz de kaliteli bir Arapça tercüme hizmeti arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Arapça tercüme fiyatları metnin uzunluğu, çeviri yapılacak olan dil çifti, metnin içeriği, çevirmenin uzmanlık düzeyi gibi birçok faktör tarafından etkilenmekte ve değişiklik göstermektedir.

Arapça Tıbbi Çeviri
Lingopia, Orta Doğu ülkelerinde klinik araştırma çalışmaları yürüten ilaç şirketlerine, tıbbi cihaz üreticilerine, biyomedikal şirketlere ve CRO’lara sertifikalı Arapça tıbbi çeviri hizmetleri sunmaktadır. Buna şunlar dahildir:

Tıbbi raporlar
Klinik protokoller ve protokol özetleri
Bilgilendirilmiş Onam Formları
Klinik araştırma anlaşmaları
Tıbbi cihazlar için Kullanım Talimatları (IFU) ve kullanıcı kılavuzları
İlaç etiketlerini inceleyin
Vaka Rapor Formları (CRF)
Tıbbi yazılımların yerelleştirilmesi
Arapça Teknik Çeviri
Lingopia, dünya çapındaki müşterileri için geniş bir yelpazede yüksek kaliteli Arapça teknik çeviri hizmetleri sunmaktadır. Buna Arapça teknik çeviri de dahildir:

Teknik Kılavuzlar ve Kullanım Kılavuzları.
RFP ve RFQ belgeleri, ihaleler ve teklifler
Malzeme taşıma belgeleri, SDS
Mühendislik belgeleri, teknik çizimler
Veri sayfaları ve web içeriği
Arapça Hukuki Tercüme
Lingopia, çok çeşitli sertifikalı İngilizce-Arapça çeviri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Arapça’dan İngilizce’ye hukuki çeviri de sağlıyoruz. Bu, aşağıdaki belge türlerini içerir:

Sözleşmeler
Suçlu iadesi belgeleri
Göçmenlik belgeleri
Fikri mülkiyet ve patentler
Mahkeme belgeleri
İş sözleşmeleri
İş Çevirisi İngilizce Arapça
Lingopia yüksek kalitede İngilizce Arapça çeviri hizmeti vermektedir:

Yıllık raporlar
Web sitesi içeriği
İş planları
RFP/RFQ belgeleri
Teklifler
Arapça Pazarlarının Kilidini Açın: Kaliteli, Uygun Fiyatlı Çeviriler
Arapça çeviri ücretlerimiz sektördeki en rekabetçi ücretlerdir. Profesyonel İngilizce Arapça çeviri hizmeti için İngilizce kelime başına sadece 0,10 $; Arapça İngilizce çeviri hizmetleri için kelime başına 0,14 $. Arapça çeviri hizmetleri için anında fiyat teklifi almak için buraya tıklayın.

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× WhatsApp